Noida, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh
GST No. 09AAAFV3640H1Z7
Call 0804754794579% Response Rate
Send Enquiry





| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 200 Litre |
| Machine Body Material | SS |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 440 V |
| Finishing | Polished |
| MOUNTED | Floor Mounted |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 200 Litre |
| Machine Body Material | SS |
| Automatic Grade | Semi Automatic |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 4kW |
| Phase | Three Phase |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 440 V |
| Finishing | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 1000 LPH |
| Capacity(Litre/Hour) | 1000 |
| Automation Grade | Automatic |
| Equipment Type | Milk Pasteurizer |
| Material | SS |
| Machine Body Material | SS |
| Brand | Ved Engineering |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 440 V |
| Finish | Polished |
View Complete details





| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Milk Processing Capacity | 800 LPH |
| Capacity(Litre/Hour) | 3000 |
| Equipment Type | Milk Pasteurizer |
| Material | MS |
| Phase | Three Phase |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 440 V |
| Driven Type | Electric |
| Warranty | 1 Year |
View Complete details







| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brand | VED |
| Capacity | 300-10000 |
| Storage Capacity | 1000-5000 L |
| Equipment Type | Milk Storage Tanks |
| Machine Body Material | Stainless Steel |
| Material | STAINLESS STEEL |
View Complete details




| Capacity(Litre/Hour) | 6000 |
| Equipment Type | Milk Pasteurizer |
| Design Type | Customized |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details

View Complete details